Біржа металобрухту

 На самому відомому торгівельному майданчику Української універсальної біржі проходять електронні аукціони в багатьох напрямках, в тому числі і продаж металобрухту. Але варто враховувати, то на сьогоднішній день даний процес не функціонує на повну силу, а всі наявні тендери в цьому розділі заморожені на невизначений термін. Українська універсальна біржа має офіційну сторінку www.uub.com.ua.

Металобрухт це вторинна сировина, яке може бути використане ще декілька разів, так як після того, як такий продукт витримає високу температуру переробка, воно ставати повноцінним замінником природного сировини. Саме цей компонент актуальний для всіх галузей української промисловості. Самим вигідним місцем не тільки придбання, а й продажу є Українська універсальна біржа, яка підучити до державної системи Прозоро, а також має найвищий рівень акредитації.

Різновиди

За допомогою системи Прозоро можна продати різні види металобрухту. Купити чи продати на аукціоні можна ломом чорний і кольоровий метал. Під чорним металом розуміється залізний, чавунний і нержавіючий лом. До кольорового металу відносяться: алюміній, мідь, титан, свинець та інші рідкісні метали, а також наполовину провідний лом.

Так на популярній Українській універсальній біржі https://www.uub.com.ua/prozorro/sale/metalobruht/ можна знайти металобрухт у вигляді:

  • як досить габаритне металеве обладнання.
  • відходи від чавунного виробництва.
  • металева стружка, а також подібні металеві відходи.
  • залишки металевих частин від транспортних засобів, частіше тих, які не підлягають ремонту в результаті дорожньо-транспортної пригоди або які прийшли в непридатність по терміну експлуатації.
  • техніка або запасні частини, які були списані з виробництва як застаріле обладнання.
  • різні труби, мідні дроти, вентиля і інші металеві пристосування.

Не зважаючи на те, що на даний момент торги металобрухту тимчасово припинені, варто знати що в системі Прозоро такі тендери виставляють державні та комунальні установи. Покупцями таких виробів стають власники як невеликих, так і глобальних компаній пов’язаних з металургією.

Що необхідно знати покупцеві металобрухту?

При здійсненні будь-якої покупки необхідно ретельно вивчити товар. Це стосується і такого виду продукції як металобрухт. При виборі лота варто враховувати такі фактори:

  • вартість лота безпосередньо залежить від стану металевого брухту, якості матеріалу, а також обсягу.
  • в таких лотах завжди вказано на скільки товар «засмічений», тобто присутність невеликих металевих запчастин.
  • термін, за який необхідно забрати придбаний лот. Також необхідно обговорювати в процесі подачі документів на аукціон можливості вантажоперевезення, сортування та інші послуги. Всі додаткові послуги можуть бути вже включені у вартість або надалі приплюсувати за домовленістю.

Всі подібні аукціони проходять за стандартною схемою, а саме на підвищення ціни. Мінімальний крок, як правило, становить один відсоток.

Що важливо знати?

Кожен користувач повинен знати, що торги проходять тільки на спеціальних акредитованих торгових майданчиках, які підключені до центральної системи Прозоро. Саме Українська універсальна біржа має всі необхідні параметри. На сайті мають право стати користувачами як фізичні, так і юридичні особи. Коли проходить торг, який стосується металобрухту, то учаснику приходить в електронній формі листа, яке проводить на аукціон. Ті учасники, які хочуть стати учасником аукціону з металобрухту зобов’язані сплатити реєстраційну і гарантований платіж. У разі якщо ставка не зіграє гарантований платіж повертається.