Часті помилки замовників при підготовці тендерної документації в ПроЗорро

Один з основних принципів проведення відкритих торгів в системі ПроЗорро – це гарантія рівних умов для кожного користувача. Це означає, що незалежно від фінансового стану, досвіду та кваліфікації, учасники знаходяться в рівних умовах і мають право на підготовку та надсилання своєї пропозиції для участі в торгах.

Дуже багато залежить від того, на якому саме електронному майданчику проходять торги. Розглядати потрібно саме акредитовані сервіси, які мають позитивну репутацію та можуть гарантувати проведення процедури згідно з чинним законодавством.

ТБ “Українська енергетична біржа” з якою ви можете ознайомитись за посиланням https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board — це один з ресурсів, де ви можете знайти для себе багато корисної інформації, яка точно не буде зайвою, якщо ви все-таки будете брати участь в процедурі закупівель або ж в будь-якому іншому форматі аукціону.

Які помилки допускаються замовниками на етапі підготовки тендерної документації

Почнемо з найбільш частої помилки – це допущення дискримінації в процесі вибору переможця. Це означає, що організатор може особливо відноситись до окремих учасників, що вже не дозволяє приймати об’єктивне рішення. 

Що стосується інших помилок, які також можна назвати досить частими, то до таких моментів можна віднести:

 • Зайві вимоги – досить часто, в оголошеннях можна знайти відразу декілька пунктів, які вимагають від учасника одне й те ж саме. Тобто, це може бути вимога надання двох або трьох довідок, які в кінцевому випадку направлені на підтвердження тієї ж самої інформації про замовника;
 • Нелогічне тендерне забезпечення – часто, в оголошеннях може бути прописаний пункт про обов’язкове забезпечення, хоча сума самої закупівлі є не досить великою для того, щоб прописувати даний пункт. Часто, цей аспект є одним з тих факторів, що заставляє учасника зайвий раз задуматись над тим, чи варто йому відправляти свою заявку для участі в аукціоні;
 • Чіткі вимоги до документації – не всі організатори підходять до підготовки оголошення належним чином. Відсутність одного конкретного переліку документів, які повинні надаватися учасниками на етапі подання заявки – це величезна помилка. Важливо, щоб замовник підготував окремий блок з інформацією, де учасник мав би можливість отримати повний перелік документів, які йому потрібно надати для участі в торгах;
 • Нюанси в формулюванні – важливо, щоб вся інформація подавалася чітко, а всі вимоги були зрозумілими навіть недосвідченим користувачам. Саме тому, в оголошеннях не допускається використання розмитих формулювань, які можуть лише заплутати та налякати потенційного учасника;
 • Неправильний підхід до процедури – часто, замовники підходять до процесу підготовки заявки без чіткого розуміння того, як це правильно робити. Перш за все, потрібно робити акцент на діюче українське законодавство, що є максимально важливою умовою. 

Помилки зі сторони замовників – це досить розповсюджене явище, що значно ускладнює саму процедуру торгів.

Як результат, подібні упущення можуть стати серйозним приводом для того, щоб надалі в учасників була можливість оскаржити сам тендер. Якщо ж говорити про менш серйозні наслідки, то це можуть бути зайві часові витрати, що знадобляться для того, щоб уточнювати окремі вимоги та відповідати на величезну кількість питань від учасників торгів.

Чому краще купувати арештоване майно в форматі електронних торгів

Реалізація майна, що було конфісковано на користь держави – це одна з категорій торгів, що наразі має дуже великий попит. Користувачі зацікавлені в тому, щоб брати участь в таких торгах і цьому є дуже просте пояснення.

Перш за все, популярність арештованого майна викликана такими факторами, як:

 • Швидкість та зрозумілість самої процедури;
 • Можливість на рівних умовах конкурувати з іншими учасниками;
 • Надання чіткого переліку вимог до учасника;
 • Можливість придбання майна за вигідною ціною.

Основною перевагою участі в таких торгах все ж є економічний фактор. В середньому, вартість такого майна на торгах може бути на 30-35% нижчою від показників, які є актуальні на звичайному ринку.

Що стосується самого електронного формату торгів, то в нього також є певні переваги, а саме:

 • Зручність;
 • Прозорість;
 • Зрозумілі вимоги;
 • Легальність;
 • Надійність.

Ви маєте можливість в будь-який момент вийти на зв’язок з технічною підтримкою на тому електронному майданчику, де ви пройшли процес реєстрації. Таким чином, ви зможете задавати питання, які є для вас справді цікавими та отримати на них швидку відповідь.

Головне – це робити все поступово й не поспішати з прийняттям рішень, які можуть потребувати певних часових затрат, щоб не допустити помилок.