Як проходять онлайн аукціони на ProZorro

Платформа державних закупівель Прозорро – це спеціалізований ресурс, на якому проходять відкриті торги по купівлі-продажу продукції різного призначення, техніки, обладнання, транспортних засобів, а також робіт та послуг. Цей ресурс був створений для забезпечення прозорості при закупках на комунальних та державних підприємствах. Також в системі активно беруть участь у тендерах приватні підприємці, комерційні структури. Інформацію про проведення торгів та реєстрацію на публічний аукціон можна пройти на партнерському майданчику Прозорро — Mega Sale. Сайт авторизованого майданчика — megasale.com.ua

Відкриті торги – можливість урегулюванні цін та умов угоди

В онлайн системі ProZorro Прозорро всі дані відкриті для зареєстрованих учасників. Компанія чи підприємець, яка хоче продати свій товар чи послугу замовнику, розглядає висунуті вимоги замовника, який оголосив тендер на закупівлю. Учасники можуть задавати питання в електронному вигляді, подавати вимоги виправлення порушень (якщо такі проблеми були виявлені у оголошенні). Потім кожен учасник, який хоче прийняти участь у торгах, готує пакет тендерної документації та подає заявки на участь.

Замовник розглядає пропозиції у встановлені терміни та допускає чи не допускає учасника до відкритих торгів. Якщо учасника було відхилено без обґрунтування, він може подати скаргу до Антимонопольного комітету України (АМКУ), який контролює процедури проведення електронних торгів у системі державних закупівель

Деякі особливості проведення публічного аукціону:

  • В процесі проведення відкритого аукціону учасники, які допущені до торгів, можуть регулювати свої цінові пропозиції (але не більше, ніж на 0,5-3% від стартової суми). Зниження цінової пропозиції дає можливість конкурувати та стати переможцем у торгах.
  • Електронні торги проходять у три раунди, на кожному етапі учасники можуть коригувати свою пропозицію.
  • Переможцем оголошується учасник, який запропонував найкращі цінові умови. Саме з ним буде укладено контракт, якщо не буде виявлено ніяких порушень та помилок у тендерній документації.
  • Якщо з переможцем виникають якість проблемні питання, то переможцем буде оголошений наступний учасник. І процедура повторюється. Якщо другий переможець буде неспроможним виконати умови, обирається наступний і т.д.

Про правила проведення електронних відкритих торгів можна проконсультуватися з спеціалістами майданчику Mega Sale.