Які особливості земельних торгів на Prozorro?

Важливим етапом у формуванні української економіки є проведення земельних аукціонів, оскільки такі події в нашій країні займають понад 60% кожного земельного фонду.

За останні двадцять років власники не мали ймовірності вільного володіння власним майном. Через це вони не мали доступу до завершення договорів купівлі-продажу, обміну ділянками або використання їх як застави банку. Через такі обмеження ситуація в аграрному секторі досить сильно погіршилася.

Слід зазначити, що передмова земельних торгів в Україні планується раніше. Нові закони про електронні земельні аукціони https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsiony-po-zemli-skoro-startuyut-v-ukraini/ зобов’язані остаточно заробляти гроші, починаючи з 1 липня 2021 року.

Перевага цього нововведення

Українці справді чекали цієї події десятки років. Це призводить до відкриття нових ймовірностей у багатьох напрямках. Фермери, великі виробники сільськогосподарської продукції тощо, зацікавлені в цьому більше за всіх.

Яким негативним явищем є відсутність ринку землі на даний момент – гіпотетичні ціни на сільськогосподарські ділянки, а також на їх оренду знижуються?

Останнє завдання можна було вирішити за допомогою онлайн-формату в системі Prozorro.Sales. Мова йде про землю, що належить державі. До липня такі земельні аукціони заплановані на УУБ.

Через вищезазначене влаштування справ підприємцям, які працюють за тіньовими угодами, пощастило. Оскільки вони дають хабарі, їм дозволяється здійснювати незаконні продажі під виглядом, що це легка довгострокова оренда. І мораторій порадував лише тих фермерів, які звикли до того, що акція може бути надзвичайно масштабною.

Але в результаті його скасування сільськогосподарські товаровиробники зможуть розумно вкладати свої кошти в ділянки та отримувати досить величезний прибуток від того, що зараз вони є повноправними власниками землі.

З цього можна зробити висновок, що при запуску ринку землі вектор ведення сільської галузі в позитивному плані принципово зміниться. Приймати участь у торгах можно на сайті УУБ,

«Українська універсальна біржа» займається діяльністю починаючи з 1997 року. Бере участь в підвищенні економічного добробуту та розвитку економіки країни. З 2016 платформа УУБ щодня займається проведенням дуже успішних торгів.